CRUZ CONDE

Bodegu založil Rafael Cruz Conde v roce 1902 s cílem vyrábět a prodávat vína z Denominación de Origen Montilla-Moriles. Již od svého založení bodega zahrnuje celý cyklus od pěstování révy  na nejlepších keřích  přes zpracování moštu, zrání v sudech z amerického dubu tradičními  metodami Solera a Criaderas až po lahvování a prodej.   V roce 1930 postavil zakladatel  Destilerías La Cordobesa, jako doplněk k výrobě vína. Řada vín tak byla doplněna o  likéry a brandy nejvyšší kvality, destilované ve vlastních, dnes již stoletých palírnách. Dnes Bodegas Cruz Conde nabízí excelentní vína a likéry oceněné v mnoha  národních i mezinárodních soutěžích. Příkladem je  Pedro Ximenez Fundación 1902, výjiměčné sladké přírodní víno zrající 20 let  v sudech z amerického dubu.

http://www.bodegascruzconde.es/

 

Cruz Conde Moscatel

D.O. Montilla-Moriles

100% Moscatel

Zrání v amerických dubových sudech. Barva tmavého jantaru, intenzivní vůně s ovocnými tóny. Na patře velmi jemné, sladké s mírně nahořklými tóny, které vyvažují jeho sladkost.

PX Cruz Conde 1902

D.O. Montilla-Morilés

Pedro Ximénez

Zraje minimálně 20 let, barva mahagonového dřeva, silné aroma rozinek a fíků. Na patře velmi lahodné a osobité. Hřejivé, krémové a jemné.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *