Bodegas Valserrano

 

VIÑEDOS Y BODEGAS DE LA MARQUESA Viñedos y Bodegas de La Marquesa má ve svých genech zaznamenanou historii Villabuena de Álava v kraji Rioja-Alavesa stejně jako vztah k rodné půdě. Historie bodegy se datuje od druhé poloviny 19.století, kdy se Marqués de Solana připojil k začínajícím inovátorům zdejších vín.

V současnosti již čtvrtá a pátá generace rodiny Simón  udržuje rodinný majetek, dům, bodegu i statky a již 130 let vyrábí vína, jež jsou odrazem jejich rodné země. Jsou to tzv. Vinos finca. S úctou k dobře vykonané práci a respektem k půdě a jejím plodům.

Bodega vyrábí kvalitní vína pod značkou VALSERRANO v limitovaném množství na pouhých 75ti hektarech vlastních vinic na úbočích Sierra de Cantabria a údolí Valle del Ebro. Zdejší podmínky patří k nejlepším pro pěstování révy díky půdě a klimatu. Stáří keřů révy je více než 25 let.

https://valserrano.com/en/

Valserrano Crianza

D.O.Ca Rioja

„90% Tempranillo a 10% Mazuelo

Barva červených třešní, čisté, mírně rozvinuté. Intenzivní aroma višňového likéru, kompotovaného ovoce, muškátového oříšku a červené papriky se vzdálenými tóny lékořice a vanilky. V ústech zpočátku šťavnaté a viskózní, s jemnými, potlačenými tříslovinami. V závěru jemné, zanechává pocit kulatosti.

Valserrano Reserva

D.O.Ca Rioja

„90% Tempranillo a 10% Graciano

„Barva červených třešní, “capa media”, s živými tóny, málo rozvinuté. Se svěží tříslovinou v harmonii se dřevem.  Elegantní a komplexní,  plné tónů, které se časem rozvinou. V klidu převažují tóny středomoří. Při pohybu sklenky se objeví svěží tóny ozónu, rašeliny a balzamika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *